Rodinné domyInstalaci solárního systému lze řešit na všechny typy domů, jako jsou tradiční domy, pasivní domy, moderní domy, bungalovy, ale i garáže, altány a balkony.
Od roku 1994 jsme realizovali více než 500 projektů, jejíž majitelé se dodnes těší úspoře energie ať už při ohřevu užitkové vody či bazénu nebo přitápění. Zrealizovali jsme i desítky projektů nadstandardních rodinných domů i velké množství atypických realizací.
Kromě realizací v České republice máme instalované systémy i v řadě zahraničních zemí.
 
 

Popis realizace:


obrazek384pomocnyobrazek384pomocnyobrazek384pomocnyobrazek384pomocny

Naši pracovníci při realizaci solárního systému vychází z návrhu technické dokumentace, která je nutná k optimálnímu dimenzování solárního systému. V případě potřeby navrhnou zákazníkovi individuální řešení, která poskytnou zákazníkům minimální nároky na obsluhu a vyšší uživatelský komfort.
 
Montáž systému zahrnuje připevnění nosné konstrukce pro kolektory, následné osazení solárních panelů, rozvody potrubí opatřené tepelnou izolací a instalaci akumulační nádrže. Solární systém je ve většině případů uzavřený tlakový s nuceným oběhem. Správnost funkce tohoto systému zaručuje automatická solární regulace. V potrubí je napuštěna nemrznoucí kapalina pro zajištění funkčnosti zařízení i při minusových teplotách. Správnost funkce solárního systému lze jednoduše odečíst z displeje automatické regulace, teploměrů a manometru na solární hydraulické jednotce. Počet kolektorů umístěných vedle sebe je závislý na typu kolektoru. K propojení solárních panelů do série se provádí několika způsoby, např. letováním či svěrným šroubením. Tepelná izolace musí být odolná vůči teplotám do 160°C, u venkovních rozvodů je nutná ochrana proti UV záření.
 
Podle typu střechy se bude poněkud lišit i způsob připevnění kolektoru.
V praxi se můžeme setkat se čtyřmi základními způsoby montáže solárních panelů:
 

 

Solární panel


Solární panel je dlouhodobě vystavený povětrnostním vlivům jako je slunce, déšť, mráz, vítr.
Pro zaručení a dodržení nadstandardní záruky 60 měsíců a dlouhé životnosti, předpokládá se
25 - 30 let je nutné použit ušlechtilé konstrukční materiály, jako je např. sklo, měď či nerez. Společně s kvalitou výroby ověřenou Certifikací ISO 9001, ISO 14001 a ISO EN 19725 se stává solární panel kvalitním a dlouhodobě spolehlivým výrobkem.
 
Navržený solární systém VacuSol® - řady VS10 je optimálním řešením, při výkonu až 800 W a ziskem z kolektoru 750 - 950 kWh za rok, uspoříte ročně až 75 % nákladů na energie spojené s přípravou teplé užitkové vody. Každá instalace solárního systému je však zcela odlišná a každý případ je potřeba posuzovat individuálně.
 
Využívání solárního systému nevyžaduje nutně pravidelnou údržbu, jelikož odolnost materiálu přečká desítky let užívání, aniž by došlo k samotnému poškození. Doporučujeme však vizuální kontrolu solárních panelů z důvodu mechanického poškození, či kontrolu rozvodů potrubí. Po pěti letech je nutné vyměnit nemrznoucí kapalinu v celém systému. Solární vakuový panel VacuSol® je bezobslužné zařízení a do jeho činnosti není potřebné nijak zasahovat. Montáž solárních panelů lze namontovat svépomocí, avšak konečné zprovoznění se doporučuje ponechat odborníkovi. Ten odborně posoudí osazení panelu na nosnou konstrukci, instalaci hydraulických rozvodů, nastavení solární regulace a její zprovoznění. Celý systém Vám uvede do provozu a dá Vám tím jistotu kvalitně odvedené práce a spolehlivé fungujícího systému, který Vám bude už jen šetřit vynaložené prostředky.

Chci více informací

Kontaktujte nás

  +420 602 551 902
  info@vacusol.cz
  kontaktní formulář
  poptávkový formulář
               
VacuSol, spol. s r.o. | Dolní Rožínka 149 | 592 51 Dolní Rožínka | telefon: +420 566 567 531 | e-mail: info@vacusol.cz
Facebook    Youtubue    Google Plus

edited by n.e.s.p.i.