Nebytové prostory - snížení nákladů pro firmy


obrazek368pomocnyobrazek368pomocnyobrazek368pomocny

Kanceláře, obchodní prostory, sklady, čerpací stanice, hotely a penziony, průmyslové objekty i atraktivní prostory v prestižních lokalitách. Tam všude můžeme instalovat solární panely, využívat sluneční energii a ušetřit tak náklady spojené s přípravou teplé užitkové vody nebo přitápění. Zároveň tím chráníme životní prostředí.
 
Hlavním účelem pořizování solárních panelů v nebytových prostorách je především úspora energie vynaložená na přípravu teplé vody nebo přitápění. Je to jakási vlastní ekonomika systému, není podpořená legislativou a pro majitele nebytových prostor je pozitivní přínos solární energie spíše ekonomickou součástí života než aby myslel na katastrofální globální vývoj termoemisí.
 
Solární systém v nebytových prostorách je založen na zcela jiných aspektech potřeb. Každá instalace se stává tedy náročnou individuální záležitostí, která vyžaduje přesné výpočty. Pro projektanta jsou výpočty hlavním požadavkem pro dobře navržený solární systém, přihlíží k mnoha činitelům ovlivňující výsledek. Podcenění informací vede k chybám výpočtu a nespokojenosti zákazníka.
 
Ve většině případů je solární systém na ohřev teplé užitkové vody navržen tak, aby pokryl více než polovinu roční spotřeby energie. Ohřev pro nebytové prostory by měl být zásobníkový a měl by počítat s překlenutím údobí špatného počasí. Spotřeba vody na osobu je velmi individuální, v posledních letech víme o značném poklesu v souvislosti se stoupající cenou energií. Proměnlivá spotřeba vody ovlivňuje návrh kolektorového pole, plocha musí racionálně odpovídat spotřebě, aby nedocházelo k přebytku energie. Solární systém je vždy nadřazený pro případ dohřevu stávajícím zdrojem, přináší určitý energetický zisk, který zhospodárňuje provoz.

Chci více informací

Kontaktujte nás

  +420 602 551 902
  info@vacusol.cz
  kontaktní formulář
  poptávkový formulář
               
VacuSol, spol. s r.o. | Dolní Rožínka 149 | 592 51 Dolní Rožínka | telefon: +420 566 567 531 | e-mail: info@vacusol.cz
Facebook    Youtubue    Google Plus

edited by n.e.s.p.i.