Panelové domy - ohřev vody, jistá úspora nákladů na energie


obrazek394pomocnyobrazek394pomocnyobrazek394pomocny

Modernizace panelových domů se dotkla i oblasti alternativních zdrojů energie. Přítomnost využitelných energetických zdrojů je prvním předpokladem úspory energie. Spoluúčast státu však není v této době těmto věcem nakloněna a nepodmiňuje tak existenci moderního národa. I přesto je instalace solárního systému na ohřev vody pro panelové domy v důsledku úspor energie velkým přínosem. Můžete uspořit  v řádu stovek korun za  ohřev vody a snížit tak výrazně měsíční náklady na domácnost. Díky vysokým nárokům na bydlení jsme instalovali několik solárních systémů na panelové domy, typizované obytné domy i měšťanské domy čtvercového půdorysu. Funkčnost a jednoduchost solárního systému umožnila lidem bezstarostné využití, prioritou je zajištění levného zdroje energie a jeho maximální využití během celého roku.

Panelové domy nutně potřebují solární využití, uspoříte tak mnoho stovek korun na přípravu teplé vody. Solární systém je dobrá investice s garancí nízké ceny. Úsilí je vynaloženo hned v počátcích, ohřev vody solárními panely v panelových domech je tak plně zajištěn po celou dobu užívání.

Co musíte vědět:
  • Je velmi důležité znát spotřebu teplé užitkové vody a počet obyvatel v jednotlivých domácnostech. Na základě jejich výsledků dochází k dimenzování solárního zařízení.
  • Tak též je potřebné správně vyhodnotit stav a skladbu stávající střechy. Na základě ověření skladeb a skutečného střešního pláště lze následně zvolit typ konstrukce, na kterou můžeme aplikovat solární panely. Na neutěšený stav střechy způsobeného např. dlouhodobým zatékáním či přetížením střechy nelze solární panely instalovat. V těchto případech je lépe postupovat dle projektové dokumentace, vypracovat statický posudek a kotevní plán.
  • V případě nevyhovující výšky atiky je nutné její zvýšení. U jednodušších instalací specifikujeme technologické postupy bez zpracování projektové dokumentace.
  • Při generální rekonstrukci střechy je nutné předem vědět, že budete instalovat solární panely z důvodů kotvení do střechy.
 
Pro ohřev teplé užitkové vody jsou na střechy nad kotelnami se stávajícím zařízením pro přípravu TUV umístěny sluneční kolektory VacuSol® řady VS 10 T s odpovídajícím výkonem. V kotelnách, případně v jejich sousedství, budou umístěny zásobníky TUV o odpovídajícím objemu. Solární panely budou propojeny se zásobníky a osazeny oběhovými čerpadly. Zásobníky budou připojeny do stávajícího systému rozvodu TUV. Okruh solárních panelů je pak zapojen do stávajícího systému ohřevu vody. Příprava TUV solární energií nevyžaduje zkušební provoz, do provozu je uvedena bezprostředně po realizaci.

U všech zakázek naše společnost zajišťuje kompletní servis v oblasti přípravy projektové dokumentace, prohlídku domu, konzultaci a nabídku variant řešení, cenovou kalkulaci a samotnou realizaci solárního systému.

Chci více informací

Kontaktujte nás

  +420 602 551 902
  info@vacusol.cz
  kontaktní formulář
  poptávkový formulář
               
VacuSol, spol. s r.o. | Dolní Rožínka 149 | 592 51 Dolní Rožínka | telefon: +420 566 567 531 | e-mail: info@vacusol.cz
Facebook    Youtubue    Google Plus

edited by n.e.s.p.i.